Hizmetler
On-Line Emniyet Vanası Test Hizmetleri

“Performans Arttıran Vana Bakım Hizmetleri”

Emniyet vanalarınızı sökemiyorsanız dahi hat üzerinde test edip sertifikalandırabiliyoruz.

• Tüm yayla çalışan emniyet valflerinin tesisin durdurulmasına ve vananın monte edildiği hattan sökülmesine gerek kalmadan test yapma imkânı (özellikle kaynaklı vanalar için).
• Sıcaklıkla ilgili düzeltme faktörüne ihtiyaç duyulmadan test uygulanması.
• Kaldırma sınırlayıcısı ile kontrolsüz kaldırma işlemlerinin önlenebilmesi.
• Tespit edilen test verilerinin cihazımızın vana yönetimi yazılımıyla işleyerek ilgili vananın tüm bilgilerini ve test grafiğini içeren bir rapor ve sertifika oluşturulması.
• Tüm verilere, ihtiyaç halinde tekrar ulaşma imkânı.
• Standart olarak mekanik “kaldırma kısıtlayıcı” minimum kaldırma ile minimum proses akışkanın boşalmasının sağlanması.
• On line test sonrasında valfin açık kalma ihtimaline karşı, test ekipmanı vanayı kapatacak bir donanıma sahiptir. Test sırasında tehlikeli veya beklenmedik bir durum meydana gelirse, eğitim sertifikalı test teknisyenimiz, yaptığı çektirme işlemini kolay ve hızlı bir şekilde itmeye ve valfi kapatmaya dönüştürebilir.
• ATEX sertifikalı, Zone I ve Zone II sahalarda kullanılmaya uygundur.

Vana bilgilerini ve proses koşullarını girdikten veya seçtikten sonra, cihazımızın yazılımı ile ekipmanı ve sensörleri doğru ve en uygun şekilde konfigüre ediyor ve kayıtlarda yer alması istenen müşteri referanslarını, gerekirse her bir valfin dijital resmini de ekliyoruz.

Çektirme aparatını, gaz, sıvı veya buhar emniyet valfine monte ettikten sonra, teknisyenimizin kontrolundaki hidrolik el pompası ile valfin spindle’ına, valfin yay tansiyonunu yenecek şekilde (nozzle’dan kaldırma) oransal bir kuvvet uyguluyoruz. Diskin kalktığı andan itibaren uygulanan kuvvetin hızla serbest bırakılması ve diskin tekrar yerine oturmasıyla tamamlanan test sırasında, kalibre edilmiş sensörlerden oluşan bir kombinasyon, kuvveti, kaldırma hareketini, akustiği ve proses basıncını ölçer.